2 Ekim 2012 Salı

Koştum lan ben bu akşam!!!

İki hafta içerisinde gerçekleşecek acayip garip bir şeyden mütevellit gaza gelip koşuya çıktım bu akşam! O kadaaaaaaar uzun bir zaman olmuştu ki herhangi bir spor yapmayalı, 100 metre koşar, nefessiz kalıp dönerim diye düşünüyordum. Ama yok bildiğin 2738m koştum, 1879 metre de yürüdüm! İnanılır gibi değil!

Genel rotasını aşağıdaki haritadan görebileceğiniz olayın ayrıntıları şöyle efem:

1 - 900m - Evden The Mall'a kadar jogging adlı koşmayla yürüme arası meret ile ısındım.
2 - 198m - The Mall'a varınca sevdicek ile telefonda konuştuğumdan bir miktar yürüdüm. Aslında konuşmasamda yürüyecektim, zira pil bitmişti :)
3 - 953m - Herkes gider Mersin'e ben giderim tersine diyerek millete ters yönde koşmaya başladım ama arada gözlemevinden Kamalam ile karşılaşınca geri dönüp ona takıldım. Son turu olduğundan girişe geldiğimizde ayrıldı. Ben de orada duracaktım ama Kamalam'ın verdiği gazla bir miktar daha devam ettim.
4 - Enerji bitince, yeterince ısınmışımdır diyerek durup biraz esnetmece yaptım.
5 - 777m - Sonrasında da koşacak enerji bulamayıp girişe kadar yürüdüm.
6 - 1020m - Son olarak da bir tam tur koştum. Turun ortalarına doğru iyice açılmıştım. Hatta hiç durmadan bir fazladan tur daha atarım diyordum ama sonlara doğru bildiğin bitiremiyordum turu neredeyse :D Acı yok Rakiiiii diyerek turu tamamladım ama 5 dk nefes alamıyordum resmen :D
7 - 1dk kadar ağır adımlarla etrafta dolandıktan sonra pes edip bi banka oturdum ve 4-5dk kadar dinlendim. Sonra esnetmeceler falan ki ölmeyelim eve gidince :D
8 - 903m - Sonra ağır adımlarla eve yürüdüm.View First run! in a larger map
Şimdi de bi duşa girsem hiç fena olmayacak :D O kadar mutlu oldum, o kadar heyecan yaptım ki hemen yazmak istedim!
Bu arada o iki hafta sonra olacak şeyden de bi ara bahsedeceğim, meraklarda kalın anacım! :D

Yorum Gönder